Katowickie Dni Kariery

PUP loga

W dniach 16.10.2012r. - 18.10.2012r odbyły się w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach „Katowickie Dni Kariery” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „PRACA- ZAWÓD CZY KOMPETENCJE?”. Organizatorem było Centrum Aktywizacji Zawodowej - Referat ds Poradnictwa Zawodowego przy współudziale partnerów lokalnego rynku pracy. W programie przewidziano warsztaty, prelekcje oraz indywidualne konsultacje z zaproszonymi gośćmi.

Inicjatorem IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2012 jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej.

Patronat nad OTK objął Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Minister Edukacji Narodowej.

Podczas trwania Katowickich Dni Kariery pierwszy dzień został poświęcony odkrywaniu indywidualnych kompetencji zawodowych. Przeprowadzono warsztaty z zakresu planowania kariery i oceny potencjału zawodowego, które skierowane były do osób pozostających bez zatrudnienia oraz warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy młodzież uczącą się. Warsztaty zostały przeprowadzone przez doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej i Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach.

Drugi dzień Katowickich Dni Kariery odbył się pod hasłem „ Zawód jako dobra inwestycja na przyszłość” w ramach którego zrealizowano prelekcje na temat zawodów przyszłości, możliwości zdobycia zawodów rzemieślniczych, alternatywnych sposobów zdobywania doświadczenia zawodowego oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych w trakcie edukacji szkolnej, a także została przedstawiona oferta EURES dla osób zainteresowanych podjęciem pracy za granicą. Uczestnikami prelekcji były osoby bezrobotne oraz młodzież ucząca się w szkołach ponadgimnazjalnych. Prelegentami byli przedstawiciele Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Biura Karier Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, Wojewódzkiego oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach.

Trzeci dzień Katowickich Dni Kariery w ramach OTK dotyczył przygotowania odbiorców prelekcji do poszukiwania i podejmowania pracy najemnej lub samozatrudnienia. Prelekcje przeprowadził doradca zawodowy oraz Liderzy Klubu Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach.

W Katowickich Dniach Kariery wzięło udział ok.130 osób bezrobotnych, poszukujących pracy i młodzieży uczącej się.

Organizując „Katowickie Dni Kariery” naszym celem - zgodnie z ideą inicjatora IV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery tj. Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej - była promocja usług poradnictwa zawodowego oraz udzielenie profesjonalnego wsparcia na etapie planowania dalszej edukacji, zawodu , pracy ,kariery dla wszystkich osób zainteresowanych.

Aktualność dodana przez: Jordan Barański (2012-10-24 12:27:12) , zredagowana przez: Jordan Barański (2012-10-24 12:39:14)
Data wydarzenia : 2012-10-16
Data publikacji : 2012-10-24