Nabór wniosków pracodawców o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu (PO WER)

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego-

Poddziałanie 1.1.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

ogłasza  nabór wniosków pracodawców o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu
w ramach projektu:

„Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Katowice (IV)”.

Poddziałanie 1.1.1 PO WER

Projekt skierowany jest do osób  poniżej 30 roku życia  zarejestrowanych w PUP jako osoby bezrobotne z ustalonym II profilem pomocy, w szczególności tych, które nie  uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET). Osoba z kategorii NEET musi spełniać łącznie trzy następujące warunki:

• nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo),
  • nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
  • nie szkoli się (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy. W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować, czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni).

W ramach projektu wsparcie dla osób do 25 roku życia pozostających bez zatrudnienia będzie udzielane zgodnie ze standardami określonymi w Planie realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce tzn. w ciągu czterech miesięcy od dnia rejestracji w urzędzie osoba rozpocznie odbywanie stażu u pracodawcy.

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach informuje, że staże nie będą realizowane u Organizatorów, którzy wykonują działalność gospodarczą w zakresie handlu obwoźnego, akwizycji, kolportażu ulotek, dostarczania korespondencji oraz telemarketingu.

Wnioski będą przyjmowane wyłącznie na obowiązującym formularzu, którego wzór został załączony do treści ogłoszenia o naborze.

Termin naboru wniosków: od dnia 22.01.2019r. do wyczerpania limitu środków

Aktualność dodana przez: Jakub Solata (2019-01-21 13:22:13) , zredagowana przez: Jakub Solata (2019-01-22 07:12:22)
Data wydarzenia : 2019-01-22
Data publikacji : 2019-01-21