Nabór wniosków o przeszkolenie w trybie indywidualnym

Z dniem  22 stycznia 2019 r. Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach

ogłasza nabór wniosków o przeszkolenie

w trybie indywidualnym oraz wniosków o sfinansowanie

kosztów egzaminu lub uzyskania licencji

w ramach środków Funduszu Pracy

Szkolenia osób bezrobotnych i innych uprawnionych będą realizowane w szczególności w przypadku:

• braku kwalifikacji zawodowych;

• konieczności zmiany lub uzupełnienia kwalifikacji;

• utraty zdolności do wykonywania pracy w dotychczas wykonywanym zawodzie;

• braku umiejętności aktywnego poszukiwania pracy.

1. Wnioski o przeszkolenie rozpatrywane będą w zależności od ustalonego profilu pomocy, który określa zastosowanie w/w formy wsparcia do dnia 13 czerwca 2019 r. Od dnia 14 czerwca 2019 r. nie obowiązują profile pomocy.

2. Na szkolenia będą kierowane osoby, które spełniają wymagania kwalifikacyjne określone w programie wskazanego szkolenia, zgodnie z Krajowymi Standardami Kwalifikacji Zawodowych

3.Osoba uprawniona może skorzystać ze szkolenia/ egzaminu/ licencji tylko raz w roku. kalendarzowym.

4. Koszt szkolenia indywidualnego w roku 2019 może wynieść maksymalnie 6.500,00 zł.

5. Wyklucza się:

• kursy języków obcych;

• kursy prawa jazdy kategorii B;

• kursy realizowane wyłącznie w formie e-learningu.

6.Szkolenia indywidualne będą realizowane  do dnia 30.11.2019r.  lub do wyczerpania limitu środków.

Wnioski o przeszkolenie  oraz wnioski o sfinansowanie kosztów egzaminu lub uzyskania licencji będą przyjmowane wyłącznie na  obowiązujących formularzach, których wzory zostały załączone do treści niniejszego ogłoszenia o naborze.

Aktualność dodana przez: Jakub Solata (2019-01-21 13:14:09) , zredagowana przez: Jakub Solata (2019-06-12 14:09:35)
Data wydarzenia : 2019-01-22
Data publikacji : 2019-01-21

Adres: http://pup.katowice.pl/wydarzenie/427/nabor-wnioskow-o-przeszkolenie-w-trybie-indywidualnym