Szkolenie: Rekrutacja i selekcja pracowników

CENTRUM INFORMACJI I PLANOWANIA KARIERY ZAWODOWEJ

Szkolenie: REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

15 listopada 2018 r.

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zaprasza w dniu 15 listopada br. na szkolenie „Rekrutacja i selekcja pracowników” realizowane w ramach Europejskich Dni Pracodawców, organizowanych przez Sieć Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia. Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do pracodawców, pracowników działów kadr oraz osób odpowiedzialnych za proces planowania zatrudnienia, rekrutacji i selekcji kadr.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach,

ul. Kościuszki 30, sala  nr 221 (II piętro), w godz.9.00-14.00.

PROGRAM SZKOLENIA

1.

Rodzaje i etapy procesu rekrutacji.

2.

Charakterystyka wybranych metod selekcji oraz możliwości ich wykorzystania w praktyce

3.

Tworzenia profilu wymagań stanowiska pracy.

4.

Analiza dokumentów aplikacyjnych kandydatów.

5.

Przygotowanie rozmowy kwalifikacyjnej - rola pierwszego wrażenia.

6.

Obszary tematyczne, rodzaje i funkcje zadawanych pytań.

7.

Analiza typowych błędów w ocenie kandydata.

8.

Funkcjonowanie sieci EURES dla pracodawców.

9.

Walidacja jako nowy sposób zdobywania kwalifikacji (prezentacja przedstawiciela Instytutu Badań Edukacyjnych)

Zapraszamy na prowadzone w formie warsztatowej szkolenie, w trakcie którego zaprezentowane zostaną  sposoby, metody i techniki prowadzenia rekrutacji i naboru pracowników, w tym m.in. źródła pozyskiwania pracowników, zasady tworzenia profilu wymagań dla stanowiska pracy, poszczególne etapy rekrutacji, analiza dokumentów aplikacyjnych, rozmowa kwalifikacyjna, techniki zadawania pytań, a także zasady funkcjonowania sieci EURES dla pracodawców. Szkolenie będzie stanowiło wsparcie dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi, w tym planowanie zatrudnienia i nabór pracowników. Przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z pozyskiwaniem pracowników, zaczynając od wyboru pomiędzy rekrutacją zewnętrzną i wewnętrzną, a kończąc na doborze odpowiednich metod oceny kandydatów.

Szkolenie jest bezpłatne

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na adres mzegarek@wup-katowice.pl do dnia 12 listopada br. Dodatkowe informacje dostępne pod numerem telefonu 32/757 33 36. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Aktualność dodana przez: Jakub Solata (2018-11-05 12:58:42) , zredagowana przez: Jakub Solata (2018-11-05 13:05:28)
Data wydarzenia : 2018-11-15
Data publikacji : 2018-11-05

Adres: http://pup.katowice.pl/wydarzenie/419/szkolenie-rekrutacja-i-selekcja-pracownikow