XXII Targi Pracy

W dniu 12.10.2018 r. Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach zorganizował  XXII Targi Pracy na terenie Centrum Biznesowego Opolska 22.

W tegorocznych Targach uczestniczyli pracodawcy z lokalnego rynku pracy, agencje zatrudnienia, firmy szkoleniowe oraz instytucje rynku pracy : Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowe Urzędy Pracy oraz Młodzieżowe Biura Pracy OHP, a także Katowicka Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości jako organizacja samorządu gospodarczego w regionie.

Targi Pracy adresowane były dla osób poszukujących pracy oraz pracodawców poszukujących kandydatów na wolne miejsca pracy. Wystawcy zlokalizowani na 49 stanowiskach zaprezentowali około 2000 ofert pracy oraz propozycje szkoleń.

Na tegorocznych Targach Pracy wystawcy prezentowali oferty pracy głównie z branży:

• handlowej (kasjer-sprzedawca, doradca klienta, handlowiec, przedstawiciel handlowy, sprzedawca – agent ubezpieczeniowy, kierownik sklepu, referent ds. handlu i zamówień publicznych),
  • budowlano - mechanicznej (pracownik ogólnobudowlany, dekarz, blacharz, kosztorysant, spawacz, ślusarz, kierownik budowy),
  • produkcyjnej (pracownik produkcji, wsparcie produkcji, kontrola jakości, magazynier, operator wózka widłowego, operator CNC),
  • usługowej (pracownik ochrony, sprzątaczka, pracownik recepcji, pracownik gospodarczy, opiekun osoby starszej w kraju i za granicą,  fryzjer,  listonosz, pracownik sortowni, doręczyciel przesyłek, kurier, pracownik kuchni (kucharz), pracownik serwisu, piekarz ciastkarz),
  • transportowej  kierowcy wszystkich kategorii w transporcie krajowym, kierowcy  w transporcie międzynarodowym, elektryk/ elektromechanik autobusów, motorniczy, ślusarz taboru stykowego ),
  • finansowej (agent ubezpieczeniowy, doradca ubezpieczeniowo – finansowy,  księgowa, specjalista ds. kadr i płac, ),
  • -nformatycznej (IT Coupa Analyst, IT Project Manager – Service Now)
  • administracji publicznej i obrony narodowej (żołnierz zawodowy, żołnierz wojsk obrony terytorialnej).
  • opieki zdrowotnej i pomocy społecznej (pracownik socjalny, wychowawca świetlicy, pedagog)

Oferty ośrodków szkoleniowych dotyczyły możliwości przeszkolenia w zakresie prawa jazdy wszystkich kategorii + kwalifikacje, obsługi maszyn budowlanych, obsługi  wózków widłowych  oraz zwyżki, a także kursy językowe, fryzjerskie, SEP i kadry-płace.
Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach promowała szkolenia z zakresu przygotowania zawodowego dla osób dorosłych, oraz  kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe.

Wojewódzki Urząd Pracy zaprezentował oferty pracy w sieci Eures oraz kursy językowe.

Wojskowa Komenda Uzupełnień oferowała służbę przygotowawczą do zawodowych form służby wojskowej

Na przestrzeni wystawowej osoby poszukujące pracy miały możliwość bezpośredniego spotkania się z potencjalnymi pracodawcami, zapoznania się z oferowanymi stanowiskami pracy oraz przekazania dokumentów aplikacyjnych.

Oferty pracy proponowane podczas Targów skierowane były zarówno do pracowników wykonujących proste prace fizyczne, jak i dla specjalistów.

Dużym zainteresowaniem cieszyli się pracodawcy z lokalnego rynku pracy m.in.  DPD Polska, Amrest, Amazon, Yazaki Automotive Products Poland, Poczta Polska, Leroy Merlin, Automotive Assembly Systems, Manuli Hydraulics Polska, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice, oraz Agencje Zatrudnienia.

Tegoroczne Targi Pracy odwiedziło ok. 200 osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Aktualność dodana przez: Jakub Solata (2018-10-16 09:27:49) , zredagowana przez: Jakub Solata (2018-10-16 09:31:48)
Data wydarzenia : 2018-10-12
Data publikacji : 2018-10-16