Nabór wniosków o dofinansowanie – Poddziałanie 1.1.1 PO WER

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego –

Poddziałanie 1.1.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Poddziałanie 1.1.1 PO WER, współfinansowanego ze środków

Europejskiego Funduszu Społecznego

Termin naboru wniosków – od dnia 19.02.2018r. do wyczerpania limitu środków

Środki na podjęcie działalności gospodarczej zostaną przyznane dla osób bezrobotnych w wieku do 29 roku życia, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Katowicach, dla których został ustalony I lub II profil pomocy zgodnie z przepisami ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, należących do kategorii NEET.

Z naboru wniosków wyłączone są osoby bezrobotne, które w roku 2017:

• uczestniczyły w projekcie „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Mieście Katowice (III)” w ramach finansowych form wsparcia (tj. odbyły staż lub otrzymały środki na uruchomienie działalności gospodarczej)
  • uczestniczyły w projekcie „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Mieście Katowice (III)” w ramach pozafinansowych form wsparcia (tj. pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe) i zakończyły udział w projekcie.

Zgodnie z zapisami Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój osobą z kategorii NEET jest osoba, która spełnia łącznie trzy następujące warunki:

• nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo)

• nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym)

• nie szkoli się (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy. W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni).

Wsparcie dla osób bezrobotnych przystępujących do projektu (tzn. podpisanie umowy o dofinansowanie wraz z wypłatą środków) będzie udzielane:

• osobom do 25 roku życia w ciągu 4 miesięcy od dnia rejestracji
  • osobom powyżej 25 roku życia w ciągu 4 miesięcy od dnia przystąpienia do projektu.

Do realizacji przyjęte zostaną wnioski rozpatrzone według następujących zasad:

1. ocena wniosków zostanie dokonana w oparciu o założenia realizacji projektu oraz procedury wynikające z Regulaminu w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej
  2. ocena wniosków zostanie dokonana w oparciu o kryteria oceny zatwierdzone przez Wiceprezydenta Miasta Katowice
  3. środki otrzymają osoby z najwyższą liczbą uzyskanych punktów, jednak nie niższą niż 16 punktów, zgodnie z założeniami projektu do wysokości posiadanego limitu środków
  4. w przypadku wpływu większej ilości wniosków, niż posiadany limit środków i uzyskania przez wnioskodawców takiej samej ilości punktów zostanie dokonane losowanie wniosków do uzyskania wymaganej liczby beneficjentów zgodnie z założeniami projektu.

Urząd zastrzega sobie prawo wstrzymania naboru wniosków o dofinansowanie w ramach projektu.

Aktualność dodana przez: Jakub Solata (2018-01-22 13:41:33) , zredagowana przez: Jakub Solata (2018-01-22 13:53:52)
Data wydarzenia : 2018-02-19
Data publikacji : 2018-01-22

Adres: http://pup.katowice.pl/wydarzenie/391/nabor-wnioskow-o-dofinansowanie-%E2%80%93-poddzialanie-1-1-1-po-wer