Informacja o XXI Targach Pracy

W dniu 06.10.2017 r. Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach zorganizował XXI Targi Pracy na terenie Centrum Biznesowego Opolska 22. W tegorocznych Targach uczestniczyli pracodawcy z lokalnego rynku pracy, agencje zatrudnienia, firmy szkoleniowe, instytucje rynku pracy takie jak: Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowe Urzędy Pracy oraz Młodzieżowe Biura Pracy OHP, a także Katowicka Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości jako organizacja samorządu gospodarczego w regionie.

Targi Pracy adresowane były dla osób poszukujących pracy oraz pracodawców poszukujących kandydatów na wolne miejsca pracy. Wystawcy zlokalizowani na 56 stanowiskach zaprezentowali około 1800 ofert pracy oraz propozycje szkoleń.

W trakcie trwania Targów osoby bezrobotne mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym. Konsultacje dotyczyły między innymi sposobów aktywnego poszukiwania pracy, jak również profesjonalnego przygotowania dokumentów aplikacyjnych.

Na tegorocznych Targach Pracy wystawcy prezentowali oferty pracy głównie              z branży:

- handlowej (kasjer-sprzedawca, doradca klienta, handlowiec, przedstawiciel handlowy, kierownik sklepu, lider sprzedaży, logistyk sklepu),

- budowlano - mechanicznej (pracownik budowlany, tokarz, frezer, spawacz, operator CNC, wytaczarz, operator koparko – ładowarki, elektryk/ elektromonter, ślusarz, operator – monter, brygadzista, stanowiska wyższego szczebla dla inżynierów budowy z uprawnieniami),

- produkcyjnej (pakowacz, operator maszyn produkcyjnych, magazynier),

- usługowej (pracownik ochrony, sprzątaczka, salowa, pracownik gospodarczy, opiekun osoby starszej w kraju i za granicą, fizjoterapeuta, farmaceuta, fryzjer, barman, kelner),

- transportowej ( kierowcy wszystkich kategorii w transporcie krajowym, kierowcy  w transporcie międzynarodowym, elektryk/ elektromechanik autobusów),

- finansowej (agent ubezpieczeniowy, doradca ubezpieczeniowo – finansowy, konsultant telefoniczny).

Oferty ośrodków szkoleniowych dotyczyły możliwości przeszkolenia w zakresie operatorów maszyn i sprzętu budowlanego, transportu, gospodarki magazynowej, doradcy ubezpieczeniowo – finansowego, opieki nad osobami starszymi z kursem    języka niemieckiego.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach promowała projekt „Adepci Śląskiego Rzemiosła”.

Ochotnicze Hufce Pracy zapraszały do udziału w  projekcie „Od szkolenia do zatrudnienia”.

Wojewódzki Urząd Pracy zaprezentował oferty pracy w sieci Eures.

Na przestrzeni wystawowej osoby poszukujące pracy miały możliwość bezpośredniego spotkania się z potencjalnymi pracodawcami, przekazania dokumentów aplikacyjnych i zapoznania się z proponowanymi stanowiskami.

Oferty pracy proponowane podczas Targów skierowane były zarówno do pracowników wykonujących proste prace fizyczne, jak i dla wysokiej klasy specjalistów.

Dużym zainteresowaniem cieszyli się pracodawcy z lokalnego rynku pracy m.in.  JAS-FBG, Amazon, Jeronimo Martins Polska, Poczta Polska, CCC, Leroy Merlin, Automotive Assembly Systems, Manuli Hydraulics Polska, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Katowice, Komenda Wojewódzka Policji, Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz Agencje Zatrudnienia.

Tegoroczne Targi Pracy odwiedziło ok. 400 osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Aktualność dodana przez: Jakub Solata (2017-10-16 10:00:48)
Data wydarzenia : 2017-10-16
Data publikacji : 2017-10-16