Jesteś tutaj: Strona główna
Statystyki graficzne BSI2011

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Poddziałania 1.1.1 PO WER

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego –

Poddziałanie 1.1.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Poddziałanie 1.1.1 PO WER, współfinansowanego ze środków

Europejskiego Funduszu Społecznego

Termin naboru wniosków – od 10.04.2017r. do wyczerpania limitu środków

W związku z uchyleniem z dniem 1 lipca 2017r. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 kwietnia  2012r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2015r., poz. 1041) nabór wniosków zostaje wstrzymany od dnia 05.07.2017r. do odwołania

Środki na podjęcie działalności gospodarczej zostaną przyznane dlaosób bezrobotnych w wieku do 29 roku życia, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Katowicach, dla których został ustalony I lub II profil pomocy zgodnie z przepisami ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, należących do kategorii NEET.

Zgodnie z zapisami Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój osobą z kategorii NEET jest osoba, która spełnia łącznie trzy następujące warunki:

nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo)

nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym)

nie szkoli się (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy. W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni).

Wsparcie dla osób bezrobotnych przystępujących do projektu (tzn. podpisanie umowy o dofinansowanie wraz z  wypłatą środków) będzie udzielane:

osobom do 25 roku życia w ciągu 4 miesięcy od dnia rejestracji

osobom powyżej 25 roku życia w ciągu 4 miesięcy od dnia przystąpienia do projektu.

W ramach projektu nie podlegają finansowaniu wnioski w zakresie transportu osób taksówkami.

Do realizacji przyjęte zostaną wnioski rozpatrzone według następujących zasad:

2)      ocena wniosków zostanie dokonana w oparciu o kryteria oceny zatwierdzone przez Wiceprezydenta Miasta Katowice

3)      środki otrzymają osoby z najwyższą liczbą uzyskanych punktów, jednak nie niższą niż 16 punktów, zgodnie z założeniami projektu do wysokości posiadanego limitu środków

4)      w przypadku wpływu większej ilości wniosków, niż posiadany limit środków i uzyskania przez wnioskodawców takiej samej ilości punktów zostanie dokonane losowanie wniosków do uzyskania wymaganej liczby beneficjentów zgodnie z założeniami projektu.

Urząd zastrzega sobie prawo wstrzymania naboru wniosków o dofinansowanie w ramach projektu.

Aktualność dodana przez: Ireneusz Kęsiak (2017-03-31 08:49:07) , zredagowana przez: Ireneusz Kęsiak (2017-07-05 11:44:49)
Data wydarzenia : 2017-04-10
Data publikacji : 2017-03-31

Adres: http://pup.katowice.pl/wydarzenie/332/nabor-wnioskow-o-dofinansowanie-w-ramach-poddzialania-1-1-1-po-wer