Jesteś tutaj: Strona główna
Statystyki graficzne BSI2011

NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE BONU STAŻOWEGO DLA OSÓB BEZROBOTNYCH DO 30 ROKU ŻYCIA

KOMUNIKAT

 

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach

ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu stażowego

dla osób bezrobotnych do 30 roku życia

 

 

W ramach ogłoszonego naboru środki finansowe zostaną przeznaczone na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w wieku do 30 roku życia zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Katowicach

 

Termin naboru wnioskówod dnia 01.02.2017r. do wyczerpania limitu środków

 

Na wniosek bezrobotnego do 30 roku życia Powiatowy Urząd Pracy może przyznać bon stażowy stanowiący gwarancję skierowania do odbycia stażu u pracodawcy wskazanego przez bezrobotnego na okres 6 miesięcy, o ile pracodawca zobowiąże się do zatrudnienia bezrobotnego po zakończeniu stażu przez okres 6 miesięcy.

Przyznanie bonu stażowego następuje na podstawie Indywidualnego Planu Działania.

Termin ważności bonu stażowego określa starosta.

 

W ramach bonu stażowego starosta finansuje:

  • koszty przejazdu do i z miejsca odbywania stażu – w formie ryczałtu, do wysokości 605,40 zł, wypłacanego bezrobotnemu w miesięcznych transzach w wysokości 100,90 zł, łącznie ze stypendium

  • koszty niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych – w formie wpłaty na konto wykonawcy badania.

 

Pracodawcy, który zatrudni bezrobotnego na deklarowany okres 6 miesięcy, starosta wypłaca premię w wysokości 1.513,50 zł.

Premia stanowi pomoc udzielaną zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis.

 

Urząd zastrzega sobie prawo wstrzymania naboru wniosków o przyznanie bonu stażowego dla osób bezrobotnych do 30 roku życia.

Aktualność dodana przez: Ireneusz Kęsiak (2017-01-26 11:07:58) , zredagowana przez: Monika Mielcarz (2017-01-26 13:32:26)
Data wydarzenia : 2017-02-01
Data publikacji : 2017-01-26

Pliki do pobrania

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.katowice.pl/wydarzenie/319/nabor-wnioskow-o-przyznanie-bonu-sta%C5%BCowego-dla-osob-bezrobotnych-do-30-roku-%C5%BCycia