Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu

XIX Targi Pracy

            W dniu 16.10.2015r. odbyły się XIX Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach,  po raz pierwszy na terenie Centrum Biznesowego Opolska 22.

            Do udziału w tegorocznym przedsięwzięciu zaproszono pracodawców z lokalnego rynku pracy i spoza regionu, agencje zatrudnienia i instytucje rynku pracy: Powiatowe Urzędy Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy oraz Młodzieżowe Biura Pracy OHP, którzy prezentowali oferty pracy z różnych branż i dziedzin.

Targi Pracy adresowane były do osób bezrobotnych oraz pracodawców poszukujących kandydatów na wolne miejsca pracy. Wystawcy zlokalizowani na 53 stanowiskach zaprezentowali  ponad  1500 ofert pracy i ofert szkoleniowych.

            Podczas trwania Targów odbyły się, cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty prowadzone przez doradców zawodowych. Warsztaty  dotyczyły  korzystania z różnych metod i źródeł informacji przydatnych w procesie poszukiwania pracy oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą.

Na tegorocznych Targach Pracy zostały zaprezentowane oferty, które dotyczyły głównie branży:

-  handlowej (sprzedawca, kasjer-sprzedawca, doradca klienta, handlowiec)

- budowlano-mechanicznej (pracownik budowlany, tokarz, frezer, spawacz MIG MAG, operator CNC, wytaczarz,  stanowiska wyższego szczebla dla inżynierów i asystentów budowy z uprawnieniami. )

-  produkcyjnej  (pakowacz, magazynier-picker, operator maszyn produkcyjnych)

- informatycznej (IT Specialist, Windows Administrator, Imaging Specialist, Service Coordinator, Project Coordinator, Software Distibution Specialist)

- usługowej (pracownik ochrony, sprzątanie, prace gospodarcze, opiekun osoby starszej związanej z wyjazdem poza granice kraju)

- finansowej (analityk finansowy, agent ubezpieczeniowy, pracownik finansowy, doradca finansowy)

            Oferty ośrodków szkoleniowych dotyczyły możliwości przeszkolenia w zakresie transportu, operatorów maszyn i sprzętu budowlanego, gospodarki magazynowej,  opieki nad osobami starszymi z kursem j. niemieckiego.

Na wspólnej komfortowej przestrzeni osoby poszukujące pracy miały możliwość bezpośredniego spotkania się z potencjalnymi pracodawcami,  przekazania  dokumentów aplikacyjnych i zapoznania się z proponowanym stanowiskiem pracy.

Wśród ofert pracy, z którymi  można było zapoznać się w czasie wydarzenia znajdowały  się zarówno te, skierowane do osób wykonujących najprostsze prace, jak i te przeznaczone dla wysokiej klasy specjalistów.

Największym zainteresowaniem cieszyli się pracodawcy z lokalnego rynku pracy m.in. IBM, IKEA, Stokrotka, Netto, Impel Cleaning, UPC oraz Agencje Zatrudnienia.

            Tegoroczne Targi Pracy odwiedziło ok. 500 osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

 

Aktualność dodana przez: Jakub Solata (2015-10-20 11:17:06) , zredagowana przez: Monika Mielcarz (2015-10-20 11:56:10)
Data wydarzenia : 2015-10-16
Data publikacji : 2015-10-20

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.katowice.pl/wydarzenie/264/xix-targi-pracy