Targi Pracy

W dniu 9.10.2013 odbyła się XVII edycja Targów Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach wspólnie z Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Na tegoroczne Targi Pracy przybyło blisko 800 osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Na 56 stoiskach Wystawcy (pracodawcy z terenu województwa śląskiego, Powiatowe Urzędy Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Agencje Pośrednictwa Pracy, Młodzieżowe Biura Pracy OHP), zaprezentowali w sumie 3041 ofert pracy oraz 60 ofert szkoleniowych i kursowych .

Podczas trwania Targów odbyły się prelekcje prowadzone przez Liderów Klubu Pracy przygotowujące do korzystania z różnych źródeł informacji o ofertach pracy w procesie poszukiwania zatrudnienia, prelekcja przygotowująca do sporządzania profesjonalnej wizytówki zawodowej, a także prelekcje na temat przygotowania się do udziału w rozmowie rekrutacyjnej z potencjalnym pracodawcą.

Oferty pracy, zaprezentowane na Targach Pracy dotyczyły głównie branż: handlowej, budowlanej, produkcyjnej i usługowej.

Oferty ośrodków szkoleniowych dotyczyły możliwości przeszkolenia w zakresie transportu, logistyki, gospodarki magazynowej, opieki nad osobami starszymi, chorymi, w żłobku lub klubie dziecięcym, obsługi komputera oraz z zakresu operatorów maszyn i sprzętu budowlanego.

Dziękujemy Wystawcom i uczestnikom za udział w zorganizowanym przedsięwzięciu.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego-

Poddziałanie 6.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Aktualność dodana przez: Jakub Solata (2013-10-17 11:07:37)
Data wydarzenia : 2013-10-17