Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Projekt realizowany w ramach programu „Kreator Innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej” jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach od lutego realizuje projekt „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”.

Projekt jest ukierunkowany na promocję idei przedsiębiorczości oraz wspieranie jego uczestników w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Celem projektu jest zmniejszenie barier w zakładaniu działalności gospodarczej i wsparcie osób zainteresowanych przedsiębiorczością.

Uczestnicy projektu otrzymują wsparcie w postaci szkoleń oraz doradztwa indywidualnego. Osoby zainteresowane przedsiębiorczością mogą uczestniczyć w szkoleniach o takiej tematyce jak: biznesplan, marketing, inwestycje i rozwój, ochrona własności intelektualnej oraz finanse i rachunkowość. Uczestnicy projektu mogą również korzystać z doradztwa księgowego, prawnego i doradztwa w zakresie ochrony własności intelektualnej.

Beneficjent, który otworzy działalność gospodarczą w okresie trwania projektu ma możliwość uzyskania wsparcia w postaci dofinansowania usług księgowych, co w praktyce daje mu 10 miesięcy bezpłatnej obsługi księgowej.

Szczegółowych informacji na temat projektu oraz możliwości otrzymania dofinansowania usług księgowych udziela Pan Szymon Janecki, tel.: 32 359 22 15 mail: szymon.janecki@us.edu.pl

Akademicki Punkt Informacji Biznesowej

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

40-007 Katowice, ul. Bankowa 14,