Wydarzenia Kanał RSS: Wydarzenia

NABÓR WNIOSKÓW PRACODAWCÓW O ORGANIZOWANIE PRAC INTERWENCYJNYCH

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach ogłasza nabór wniosków o organizowanie prac interwencyjnych

Nabór wniosków do dnia 14.04.2017r.

NABÓR WNIOSKÓW ZOSTAJE WZNOWIONY

Z DNIEM 15.05.2017 DO WYCZERPANIA LIMITU ŚRODKÓW

Zaniechanie poboru podatku od stypendiów finansowanych ze środków Funduszu Pracy

W związku ze zmianą przepisów dotyczących opodatkowania stypendiów wypłacanych na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Stypendia wypłacane w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2019 r. zostały zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. To oznacza, że urząd skarbowy na wniosek podatnika (osoby która otrzymała takie stypendium) zwróci nadpłacony podatek.

Nowe przepisy antysmogowe od 1 września 2017 dla województwa śląskiego.

Od 1 września 2017 r. na terenie całego województwa śląskiego zaczną obowiązywać nowe przepisy antysmogowe. Od tego też czasu nie będzie można stosować węgla brunatnego, mułów i flotokoncentratów oraz biomasy stałej o wilgotności powyżej 20 proc.

INFORMACJA NT. NABORU WNIOSKÓW O PRZESZKOLENIE W TRYBIE INDYWIDUALNYM

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach informuje, że nabór wniosków o przeszkolenie w trybie indywidualnym w zakresie prawa jazdy kat. C i kat. D wraz z kursem kwalifikacji wstępnej do przewozu rzeczy/osób zostaje wstrzymany z dniem 01.09.2017r.