Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu

Studencka Pomoc Prawna

Studencka Poradnia Prawna Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego jest jednym z 25 akademickich ośrodków świadczących nieodpłatną pomoc prawną, funkcjonując w ramach Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych w Warszawie. Bieżącym prowadzeniem spraw zajmuje się ponad 100 studentów, wyselekcjonowanych spośród osób wyróżniających się wiedzą z zakresu prawa oraz ocenami uzyskanymi w toku studiów. Merytoryczny nadzór nad treścią udzielanych porad sprawują pracownicy naukowi Wydziału, którzy w przeważającej większości wykonują zawód adwokata lub radcy prawnego.

 

Porady prawne sporządzane są w formie pisemnej. Obejmują szeroko rozumiane działy prawa cywilnego (nie wyłączając prawa spadkowego oraz rodzinnego i opiekuńczego), karnego (w tym prawa wykroczeń oraz prawa karnego wykonawczego), administracyjnego (w tym problematyka sporów pracowniczych i ubezpieczeń) oraz praw zwierząt (ze szczególnym naciskiem na kwestie znęcania się nad zwierzętami oraz wsparcia organizacji pożytku publicznego w ich działalności). O udzielenie pomocy prawnej mozę ubiegać się każda osoba pełnoletnia. Wystarczy, że zgłosi się na wybrany przez siebie termin dyżuru zgodnie z harmonogramem umieszczonym poniżej.

 

 

Harmonogram dyzurów SPP

Strona dodana przez: Jakub Solata (2019-03-20 08:16:18)
Zredagowana przez: Jakub Solata (2019-03-20 08:17:54)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.katowice.pl/strona/studencka-pomoc-prawna/378