Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu

Finansowanie kosztów badań lekarskich lub psychologicznych

Urząd może skierować osobę niepełnosprawną bezrobotną lub poszukującą pracy niepozostającą w zatrudnieniu na badania lekarskie lub psychologiczne, mające na celu:

 

  • stwierdzenie zdolności do wykonywania pracy, uczestnictwa w szkoleniu lub przygotowaniu zawodowym dorosłych, odbywania stażu, wykonywania prac społecznie użytecznych,
  • określenie szczególnych predyspozycji psychofizycznych wymaganych do wykonywania zawodu.

 

Źródłem finansowania badań lekarskich jest Fundusz Pracy – w przypadku osób niepełnosprawnych zarejestrowanych jako bezrobotne oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – w przypadku osób niepełnosprawnych zarejestrowanych jako osoby poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu.

Strona dodana przez: Jordan Barański (2012-09-20 13:47:50)
Zredagowana przez: Jordan Barański (2012-09-21 08:40:57)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.katowice.pl/strona/finansowanie-kosztow-badan-lekarskich-lub-psychologicznych/303