Grupowa informacja zawodowa

1. Nazwa i zakres grupowej informacji zawodowej: "Usługi i instrumenty rynku pracy realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy"

Zakres tematyczny spotkania grupowego dotyczy następujących zagadnień:

• podstawowe usługi i instrumenty rynku pracy,
  • możliwości ubiegania się o przeszkolenie zawodowe lub szkolenie dotyczące nabycia umiejętności poszukiwania pracy,
  • możliwości podejmowania własnej działalności gospodarczej

2. Czas trwania: spotkanie jednodniowe (1 godz.).

3. Sposób realizacji: wykład z prezentacją multimedialną.

4. Wymagania wstępne dla uczestników grupowej informacji zawodowej: osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy.

5. Cel grupowej informacji zawodowej:

Zaznajomienie uczestników z formami pomocowymi w zakresie aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

***

1. Nazwa i zakres grupowej informacji zawodowej: "Formy pomocy świadczone przez Powiatowy Urząd Pracy, w tym w zakresie opracowania Indywidualnych Planów Działania "

Zakres tematyczny spotkania grupowego dotyczy następujących zagadnień:

• form aktywizacji zawodowej osób zarejestrowanych,
  • zasad opracowywania Indywidualnego Planu Działania wspierającego osoby bezrobotne i poszukujące pracy w uzyskaniu zatrudnienia lub samozatrudnienia,
  • wymogów i potrzeb lokalnego rynku pracy

2. Czas trwania: spotkanie jednodniowe (2 godz.).

3. Sposób realizacji: wykład połączony z prezentacją multimedialną, dyskusja, praca indywidualna uczestników.

4. Wymagania wstępne dla uczestników grupowej informacji zawodowej: osoby pozostające nieprzerwanie w rejestrze Powiatowego Urzędu Pracy przez okres co najmniej 180 dni od daty rejestracji, w szczególności:

• bezrobotni do 25 roku życia

• bezrobotni powyżej 50 roku życia

• bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych

• bezrobotni bez doświadczenia zawodowego

• bezrobotni, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia

5. Cel grupowej informacji zawodowej:

Zapoznanie uczestników z zasadami przygotowania i realizacji Indywidualnego Planu Działania oraz omówienie roli IPD w procesie poszukiwania zatrudnienia.

***

1. Nazwa i zakres grupowej informacji zawodowej: "Pracuj na własny rachunek - procedura rejestracji własnej firmy w Polsce "

Zakres tematyczny spotkania grupowego dotyczy następujących zagadnień:

• procedura rejestracji firmy (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, US, ZUS, GUS),
  • obowiązki przyszłego przedsiębiorcy wynikające z podpisania umowy o dofinansowanie działalności gospodarczej ze środków publicznych,

2. Czas trwania: spotkanie jednodniowe (2 godz.).

3. Sposób realizacji: wykład z prezentacją multimedialną.

4. Wymagania wstępne dla uczestników grupowej informacji zawodowej: osoby bezrobotne, które złożyły wniosek o przyznanie środków na uruchomienie działalności gospodarczej

5. Cel grupowej informacji zawodowej:

Przygotowanie uczestników spotkania do rejestracji własnej firmy.

Forma aktywizacji dodana przez: Jakub Solata (2012-09-20 12:58:28) , zredagowana przez: Jakub Solata (2013-01-02 10:03:39)
Data publikacji : 2012-09-20

Adres: http://pup.katowice.pl/aktualnosc/31/grupowa-informacja-zawodowa