Targi Pracy

Corocznie wspólnie z innymi partnerami lokalnego rynku pracy organizowane są Targi Pracy, które niewątpliwie są najlepszym sposobem przedstawienia wszystkim zainteresowanym ofert pracy z całego regionu naszego województwa. Ponadto targi są okazją do zapoznania się z ofertą szkoleniową firm i instytucji szkolących oraz instytucji prowadzących działalność doradczą.Inne zalety Targów Pracy to:- dostęp Pracodawców do maksymalnie dużej liczby pracobiorców- możliwość zaprezentowania swojej Firmy.

Targi Pracy 2012

10.10.2012 r. odbyła się XVI edycja Targów Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach wspólnie z Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Odwiedziło je blisko 800 osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Na 57 stoiskach Wystawcy (pracodawcy z terenu województwa śląskiego, Powiatowe Urzędy Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Agencje Pośrednictwa Pracy, Młodzieżowe Biura Pracy OHP), zaprezentowali w sumie 3619 ofert pracy oraz 138 ofert szkoleniowych i kursowych .

Podczas trwania Targów odbyły się warsztaty prowadzone przez Liderów Klubu Pracy przygotowujące do korzystania z różnych źródeł informacji o ofertach pracy w procesie poszukiwania zatrudnienia, warsztaty przygotowujące do sporządzania profesjonalnej wizytówki zawodowej – CV, listu motywacyjnego, podania o pracę, Europasu

oraz warsztaty przygotowujące do udziału w rozmowie rekrutacyjnej.

Oferty pracy, zaprezentowane na Targach dotyczyły głównie branż: budowlanej, handlowej, transportowo-logistycznej oraz usługowej. W branży budowlanej przeważały oferty pracy dot. pracowników ogólnobudowlanych, wykwalifikowanych robotników budowlanych, tj. murarzy, cieśli-zbrojarzy, dekarzy i brukarzy. W branży handlowej dominowały stanowiska dla konsultantów telefonicznych/sprzedaży, sprzedawców i kasjerów. W branży transportowo-logistycznej głównie prezentowano oferty dla magazynierów i pakowaczy. Natomiast w branży usługowej najwięcej ofert dotyczyło pracowników inwentaryzacji oraz pracowników porządkowo-sprzątających.

W pozostałych branżach największa liczba ofert dotyczyła stanowiska pracownika ochrony.

Bogata oferta ośrodków szkoleniowych dotyczyła możliwości uzyskania uprawnień m.in. w zawodach spawacza, kierowcy i operatora wózka widłowego, suwnic i maszyn budowlanych.

Forma aktywizacji dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-08 11:29:56) , zredagowana przez: Jakub Solata (2012-10-18 11:34:15)
Data wydarzenia : 2012-10-10
Data publikacji : 2012-09-08